Avrupa’daki Antika Fuarları / Pazarları

Jeu de Balle (Brüksel- Belçika) Antika Pazarı

Avrupa’daki Antika Fuarları, Almanya’dan Fransa’ya, Belçika’dan İngiltere’ye kadar her yerde düzenlemektedir. Kimisi yılda bir kere yapılırken, kimisi her hafta ziyaret edilebilir.

Braderie de Lille (Fransa)

Zaman : Eylül’ün ilk haftasonu

Yer: 32 Place de la Gare, 59800 Lille, France

Braderie, Fransızca’da en düşük fiyata satmak anlamına geliyor. Braderie de Lille’nin başlangıç tarihi tam olarak bilmese de ilk yazılı kaynaklar 1127 yılına kadar gidiyor. Ortaçağlarda hizmetçiler, efendilerinin eski eşyalarını ve giysilerini buraya gelip satardı. Ve yabancılarda özgürce burada eşya satabilirlerdi.
Günümüzde Braderie de Lille kilometrelerce uzanan kaldırmada 10 bini aşkın satıcı ile 2-3 milyon kişiyi ağırlayan bir antika fuarı durumunda.

Braderie de Lille Fransa

Portobello Road Market (Londra – İngilitere)

Zaman : 09:00 – 18:00 Pazartesiden Çarşambaya | 09:00 – 13:00  Perşembe |09:00 – 19:00 Cuma-Cumartesi.

Yer : Portobello Road, 72 Tavistock Road, London, W11 1AN

Haftanın çoğu günü açık olsa da özellikle Cumartesi günü daha cıvıl cıvıl olan Portobello, Londra’nın renkli tarafını yansıtıyor. 2000’den fazla tezgah ile kitaptan dantele, limogeslara, taze meyveler ve egzotik yemeklere kadar geniş yelpazeden her şeyi bulabilirsiniz.

Portobello Road Market (Londra - İngilitere)

Frühjahrsfest (Münih – Almanya)

Zaman : Bahar Festivali’nin ilk Cumartesi günü – 16 Nisan 2016 (6:00 – 16:00)

Yer : Theresienwiese, Munich.

Frühjahrsfest , yılda bir kere ünlü Oktoberfest’in kurulduğu Theresienwiese’de gerçekleşiyor. Her yıl 3000’den fazla katılımcı ve 100.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getiriyor. İkinci el eşya seven, kıyafetler, ev dekorasyonu, mobilyalar, antikalar, elektroniğe kadar her bütçeye uygun eşyayı düşük fiyatlara bulmak mümkün.

Fruhjahrsfest-Münih-Almanya

Jeu de Balle (Brüksel- Belçika)

Zaman : Her gün (Hafta içi 6:00-15:00, Hafta sonu 6:00-14:00)

Yer : Jeu de Balle, Brussels.

Jue De balle’de her gün yaklaşık 200 satıcı pazarda yer alıp kimilerine göre hurda, ıvır zıvır kimilerine göre antikaları sergiliyor. Belki de daha önce istediğinizi düşünmediğiniz şeyleri burada pazarlıkla çok iyi fiyatlara alabilirsiniz. Müdavimlerine göre perşembe ve cumaları alışveriş için en iyi günler olsa da cumartesi ve pazar günleri daha özel ve nadide parçaları bulabilirsiniz.

Jeu de Balle (Brüksel- Belçika) Antika Pazarı

Vrijmarkt (Amsterdam – Hollanda)

Zaman : Nisanın Son Haftası (7:00-16:00)

Yer : Amsterdam.

Vrijmarkt, ülke genelinde bir bit pazarı. Koningsdag (1890’den 2013, Koninginnedag olarak biliniyor), Hollanda hükümetinin satış izni olmadan ve satışlardan vergi vermeden herkese izin verdiği gün. ING Bankası’nın 2011’de yaptığı araştırmaya göre her 5 Hollandalı’dan 1’i Vrijmarkt’de satış yapıyor ve ortalama 100 euro kazanıyor ve toplamda 290 milyon euroluk para değişimi oluyor. Hollanda kraliçesi bile Vrijmarkt sokaklarda alışveriş yapabiliyor, 1995 yılında ayaklı bir lambayı bu pazardan almıştı.

Vrijmarkt Amsterdam Bit Pazarı